Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trendy wnętrzarskie 2023 - poznaj je!

2023-03-01
Trendy wnętrzarskie 2023 - poznaj je!
Rok 2023 w domowych wnętrzach będzie harmonijny i ułożony. Pojawią się mocne akcenty eko, ciepłe palety kolorystyczne, ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni. Trendy wnętrza 2023 są eleganckie i funkcjonalne. To rok, w którym na salonach zagości styl japandi, modern century oraz zrównoważony eklektyzm!

Triumf rośliny, czyli motywy botaniczne we wnętrzach.

Opisując trendy wnętrzarskie 2023, nie można pominąć również ekologii oraz biophilic design. W kręgu zainteresowań stoją tu naturalne materiały, struktury oraz kształty, a ponadto rośliny – nie tylko żywe, ale również pod postacią licznych botanicznych motywów. 

Dzięki tapetom z motywem botanicznym możemy przenieść naturę na naszą ścianę. Mocne, wyraziste odcienie zieleni uspokajają i koją nasze zmysły. Tapety na ścianę z motywem botanicznym, nadadzą pomieszczeniu nietuzinkowego charakteru i sprawią, że każdy zapamięta wystrój waszego wnętrza. Tapety we wzory roślinne pięknie zaaranżują nastrój salonu, kuchni, a także łazienki.

MURAL ŚCIENNY MYSTERIOUS GARDEN MEDICINE - WALLCOLORS
MURAL ŚCIENNY DRAGONFLY GARDEN - WALLCOLORS

Okrągłe kształty i nietuzinkowe wzornictwo.

W 2023 roku modne będą wszelkiego rodzaju obłości i zaokrąglenia. Od detali jak lustra, lampy i ścienne dekoracje, poprzez formy mebli, aż po wykroje okien i drzwi. Ten trend widać już dzisiaj w zaokrąglonych kanapach, miękkich krzesłach czy łagodnych liniach komód, inni twierdzą, że powrót do zaokrągleń to wyrażenie tęsknoty za przyrodą i skojarzenia z jej organicznymi kształtami.

Niezależnie od tego, jakie są przyczyny narodzin tej tendencji, modne będą łuki, łagodne przejścia sufitu w ściany i minimalizowanie kątów ostrych w mieszkaniu. Jeśli chodzi o meble i dodatki, to powrócą miękkie, obłe oparcia foteli, organicznie wygięte siedziska kanap, okrągłe stoliki kawowe, łagodne linie komód. Dobrze widziane będą żyrandole i lampy z kloszami - kulami papierowymi automatycznie nasuwające nam skojarzenia z naturą.

ŁÓŻKO GIRO - ABSYNTH
KOLEKCJA MODUŁOWA GIRO – ABSYNTH

Bliżej z naturą - drewno we wnętrzu.

Wśród wnętrzarskich trendów 2023 roku odnajdziemy wiele rozwiązań stawiających na indywidualizm, prostotę, a przede wszystkim - naturę. Dotyczy to również podłóg, które królują w nowoczesnych i designerskich wnętrzach.

2023 roku na szczególne wyróżnienie zasługują panele winylowe, które w najdoskonalszy sposób imitują naturalne materiały takie jak drewno, kamień czy marmur. Łączą one w sobie nie tylko niesamowity design, ale i najwyższą jakość, a również charakteryzują się wodoodpornością i antypoślizgowością.

PANEL WINYLOWY DĄB NATURALNY KLASYCZNY V2107-40023 CLICK - PERGO
PANEL WINYLOWY DĄB JASNY DOMOWY V3507-40224 CLICK - PERGO

Powrót do przeszłości - meble vintage.

Można powiedzieć, że vintage nigdy nie wychodzi z mody. Jego elementy wracają do nas każdego roku, zachwycając swoim klimatem i charakterem.
Uwielbiają go osoby, które stawiają na nietuzinkowe rozwiązania i cenią oryginalne wnętrza z pazurem.

W 2023 roku we wnętrzach będziemy podziwiać antyczne meble vintage, dodatki wprost z lat 80. XX wieku, a nawet pstrokate wzornictwo, którego jeszcze niedawno tak unikaliśmy. A wszystko to za sprawą ekologicznego podejścia do życia i urządzania wnętrz, które wprowadza do swojego życia coraz większa liczba osób.

W 2023 roku duże znaczenie będzie miał też sam recykling - stoliki z palet czy meble po renowacji. 

REGAŁ CLASSY - PASTFORM
REGAŁ HIGHBOARD CLASSY - PASTFORM

Styl japandi - zasada less is more. Mniej znaczy więcej.

Styl japandi jest wyjątkowo wierny tej wnętrzarskiej regule. Odnosi się ona przede wszystkim do tego, by skupić się na prostocie, zrezygnować z niepotrzebnego przepychu. Styl japandi zdecydowanie zdominuje rok 2023.

Kolekcja i materiały: W stylu japandi przeważa kolorystyka beży, szarości, czerni, złamanej bieli oraz pokrewnych kolorów ziemi. Podstawą są zdecydowanie naturalne materiały, a zwłaszcza surowe drewno lub kamień o niejednorodnej powierzchni.

Oprócz drewna w wystroju powinny się też znaleźć plecionki z roślinnych włókien, tkaniny lniane, wełniane oraz ceramika. 

STOLIK FILAR COI MARBLE - UN'COMMON
STOLIK KAWOWY GRUFF TRAVENTINE L - UN'COMMON
Kolorowy zawrót głowy - lampy do twojego domu.
Oświetlenie może być największą ozdobą wnętrza – szczególnie, jeśli jest w intensywnym kolorze. Odwaga w wykorzystaniu we wnętrzu kolorowych lamp na pewno się opłaci. Kolorowy akcent sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej interesujące i przytulniejsze. 

Kolorowe lampy stojące i stołowe, kinkiety i żyrandole stworzą ciepły i pełny życia klimat. 
P0491-09D-F7AC URCHIN LAMPA WISZĄCA
C0528-05H-V6AC SERGIO LAMPA SUFITOWA ZŁOTA/GOLD

Jeśli chciałbyś stworzyć w swoim domu aranżację, która będzie oryginalna 

lub odkryć swój własny styl, skontaktuj się z nami.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel