Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Narożniki

( ilość produktów: 101 )

Narożnik - kwintesencja komfortu

Narożniki stanowią jeden z kluczowych produktów w naszej ofercie. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby meble były odpowiednio wykończone i służyły Ci przez wiele lat. Mając na uwadze ewoluujące potrzeby klientów w zakresie odpoczynku, przygotowaliśmy dla Was szeroki wybór komfortowych w użytkowaniu i estetycznych pod względem kształtu i stylistyki wykonania narożników, które sprawdzą się w każdych warunkach. 

 

Nowoczesny narożnik do salonu.  

Narożnik to najważniejszy mebel w salonie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że to także mebel, na którym w pokoju dziennym spędzamy najwięcej czasu. Powinien więc być wygodny, funkcjonalny i ładny. Niełatwo połączyć te trzy funkcje, decyzję, jaki narożnik wybrać, należy więc podjąć wyjątkowo starannie.

Poniżej kilka rad, które warto wziąć po uwagę przed zakupem nowoczesnego narożnika do salonu:

1.     Wybór narożnika zależy przede wszystkim od wielkości salonu oraz funkcji, jaką mebel będzie w mieszkaniu czy domu spełniał. Jeśli salon, w którym ma stanąć jest niewielki to należy wybrać mały, kompaktowy model czyli bez pełnych boków, za to np. z tzw. wyspą czyli leżanką, która pozwoli wyprostować nogi i ułożyć się wygodnie w czasie oglądania telewizji bądź czytania,
2.     Jeśli narożnik ma się znaleźć w większym bardziej przestronnym pomieszczeniu to warto postawić na duży model - pomieści więcej osób, stanie się też ozdobą wnętrza i jego charakterystycznym elementem, a dla domowników punktem centralnym rodzinnego życia. Należy jednak trzymać się zasady: ?mniej znaczy więcej?, czyli ograniczyć ilość pozostałych mebli użytkowych oraz dekoracji do niezbędnego minimum. Nadmiar mebli powoduje zagracenie pomieszczenia,
3.     Jeśli chcemy, aby nowoczesny narożnik do salonu mógł służyć też do spania np. dla odwiedzających gości, to warto wybierać model rozkładany, najlepiej z pojemnikiem na pościel.
4.     Wielu producentów mebli tapicerowanych oferuje dużą dowolność aranżacyjną, zwłaszcza jeśli chodzi o meble modułowe bowiem dzięki temu można wybrać układ, wielkość i ułożenie poszczególnych elementów mebla, rodzaj i kolor obicia, a także dodatkowe elementy - warto z tego skorzystać, aby nasz narożnik w salonie spełniał wszystkie oczekiwania.
5.     Naturalnym miejscem ustawienia narożnika jest także centralne ustawienie, gdzie taki narożnik sprawdzi się w roli mebla wydzielającego różne strefy mieszkania. Należy koniecznie pamiętać, aby w takim wypadku wybrać mebel dobrze prezentujący się z każdej strony, także z tyłu. W ofercie producentów znajdziemy modele stworzone specjalnie do umieszczania pośrodku pomieszczenia, np. z praktycznymi półkami na tylnej lub bocznej ściance.
6.     Materiał z którego wykonane jest obicie nowoczesnego narożnika musi być trwałe i umożliwić komfortowe czyszczenie jego powierzchni. Producenci na szczęście oferują całą gamę rozwiązań, począwszy od skóry i ekoskóry, a na wykończeniach materiałowych kończąc.

Dobrej klasy narożniki posiadają wykończenia, które:

  • długo zachowują swój oryginalny kolor,
  • nie mechacą się i nie pękają,
  • nie prują się oraz nie przecierają,
  • łatwo się czyszczą,
  • są łatwe w pielęgnacji,
  • świetnie prezentują się w oryginalnej postaci, jak również w połączeniu z wszelkiego rodzaju kocami, narzutami i poduszkami.


Kupując nowoczesny narożnik do salonu warto pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Narożnik może być przez nas mocno użytkowany, dlatego rodzaj wykończenia jest tak ważny. O jego jakość powinniśmy tym bardziej zadbać w momencie, gdy w domu są obecne dzieci i zwierzęta.  

Jak wybrać odpowiedni narożnik z funkcją spania?         
   

Narożniki z funkcją spania to popularny element wyposażenia mieszkań i domów. Za dnia pełnią one funkcje mebla wypoczynkowego, a wieczorami zmieniają się w wygodne łóżko? codzienne dla gospodarzy lub okazjonalne dla gości. Przy wyborze narożnika ważnymi elementami, które warto wziąć pod uwagę  to kształt i usytuowanie mebla, bowiem mamy modele w kształcie litry L oraz U, czyli posiadające jeden lub dwa szezlongi. Większość producentów daje możliwość wyboru strony, z której ma być usytuowany szezlong. Wybór kształtu narożnika z funkcją spania bezpośrednio przekłada się na powierzchnię spania? większe narożniki to zazwyczaj odpowiednio większe wymiary łóżka po rozłożeniu. Jeśli więc zależy nam na narożniku z dużą powierzchnią spania warto przyjrzeć się bliżej tej funkcji, szczególnie jeśli mebel ma służyć jako łóżko na co dzień. Jeśli na łóżku po rozłożeniu mają spać dwie osoby, minimalna szerokość powierzchni spania powinna wynosić 120 cm. Z kolei długość powinna wynosić co najmniej 20 cm więcej niż wynosi wzrost osoby, która będzie korzystała z miejsca do spania. Narożnik z dużą powierzchnią spania powinien mieć co najmniej 140 cm szerokości powierzchni spania? taka szerokość zapewni pełny komfort wypoczynku dwóm dorosłym osobom.             

Narożniki modułowe? Meble jak klocki lego.

W naszej bogatej ofercie narożników rozkładanych posiadamy również meble modułowe, dzięki czemu będzie można zaprojektować mebel dopasowany do każdego salonu, małego lub dużego. Warto zwrócić uwagę na narożnik modułowy LE NOIR linii CONTEMPO naszego wiodącego producenta Adriana Furniture. Model LE NOIR oparty jest na solidnej konstrukcji wykonanej z litego drewna bukowego, a w siedzisku zastosowano sprężyny faliste.

Tkaniny.

Nowoczesne narożniki modułowe to również designerskie tkaniny meblowe. Kolekcje zawierają tkaniny plecione, tkaniny szenilowe, wysokogatunkowe skóry ekologiczne oraz skóry naturalne. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią tkaninę przy czym wybierze odpowiedni odcień szarości, brązu oraz wiele innych. Tkaniny są dobrane tak, aby mieli Państwo wybór tylko z najlepszych, najbardziej wytrzymałych oraz z najświeższych trendów meblarskich. Większość nowych kolekcji tkanin meblowych posiada technologie plamoodporne czyli tzw. Easy Clean.    

Jak dopasować wielkość narożnika do pomieszczenia?

Przy dopasowaniu wielkości w wyborze odpowiedniego modelu narożnika do pomieszczenia należy koniecznie wziąć pod uwagę kształt narożnika - czy jest on w kształcie litery L czy litery U. Trzeba także zwrócić uwagę na długość głównej kanapy oraz szezlongu i sprawdzić czy w zaplanowanym miejscu zmieści się narożnik o takich rozmiarach jakie sobie zaplanowaliśmy. Warto zostawić kilka centymetrów zapasu ? zdarza się, że zapominamy o wzięciu pod uwagę takich elementów jak listwa przy ścianie, która nie pozwala dosunąć sofy do końca i jeśli kupimy meble na styk, możemy mieć potem problem. Jeśli chodzi o kształt, to narożniki L-kształtne takie z jednym szezlongiem dostępne są w wielu wymiarach i rozmiarach, więc swobodnie jesteśmy w stanie wybrać spośród nich modele pasujące zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Jeśli chodzi o narożniki U-kształtne z dwoma szezlongami to są to modele o zazwyczaj dużo większych rozmiarach. Narożnik tego typu sprawdzi się więc jedynie w mieszkaniach czy domach, w których mamy odpowiednio dużo przestrzeni.

pixel