Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Marzy Ci się remont? Zaplanuj budżet!

2023-02-01
Marzy Ci się remont? Zaplanuj budżet!

Remont domu z jednej strony jest bardzo przyjemny i twórczy, gdyż tworzymy coś nowego, naszego, mającego spełniać nasze marzenia i oczekiwania. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że może być trudnym wyzwaniem dla wszystkich domowników – dlatego warto zainwestować w rozwiązania, materiały dobrej jakości, które posłużą nam przez lata, ale również kierować się wiedzą specjalistów i doradców, którzy zajmują się tym od wielu lat i znają dobrze niespodzianki, jakie można napotkać podczas urządzania się.


 

1. Pierwsza i podstawowa kwestia to zrobienie planu. 

Spisz wszystkie prace, jakie planujesz wykonać i ujmij je w odpowiedniej kolejności. Bez szczegółowo rozpisanego planu i harmonogramu prac nawet najlepsza ekipa remontowa może o czymś zapomnieć. 

Pamiętaj również o oszacowaniu kosztów - pomoże Ci to kontrolować budżet, który przeznaczysz na zaaranżowanie wnętrza. 

 

2. Projektant wnętrz, czyli... OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY.


Przemyślana aranżacja domu to niezwykle problematyczny aspekt projektowy. Wbrew pozorom nawiązanie współpracy z architektem wnętrz może być dla Ciebie finansowo bardzo korzystne. 

Wprawne oko projektanta na wczesnym etapie wychwyci błędy, które niedostrzeżone na późniejszym etapie mogłyby generować dodatkowe koszty. 

Projektant wnętrz pomoże Ci w decyzjach, w co warto inwestować, a co łatwo i niskim kosztem można wymienić za jakiś czas - w końcu inwestowanie w dom lub mieszkanie to inwestycja długoterminowa. 

Warto więc pomyśleć o współpracy z projektantem jako o początku oszczędności, a nie zbędnym wydatku.

 

3. Zakupy w jednym miejscu. 

Urządzając swoje mieszkanie, wybierz salon, który będzie dysponował bogatym asortymentem. Dzięki temu nie będziesz musiał jeździć od sklepu do sklepu i tracić czas, a później kwestie logistyczne, transport również mogą się nie pokryć i opóźnić realizację inwestycji. Dlatego najlepiej załatwić wszystko w jednym salonie z wyposażeniem wnętrz.

 

Nasza kompleksowa oferta umożliwia zakup wszystkich produktów niezbędnych do aranżacji wnętrz w jednym miejscu.

 

4. Skorzystaj z wiedzy specjalistów.

Rynek produktów i rozwiązań wykończenia wnętrz jest ogromny i bardzo łatwo jest się w nim "zagubić". 

W salonach z wyposażeniem wnętrz, oprócz zakupu wszystkich poszczególnych materiałów - uzyskasz cenne wskazówki dotyczące ich oferty. 

5. Wybierz produkty najwyższej jakości. 

Podejmując decyzję w tematyce wykończenia wnętrz, często nie zdajemy sobie sprawy, że decydujemy o rzeczach, które mają nam posłużyć na lata.

Tanie i niewiarygodne zamienniki, wątpliwie jakościowo meble i sprzęty mogą sprawić, że za gruntowny remont kuchni, łazienki i każdego innego pomieszczenia zapłacisz o wiele więcej. 

Wybierając produkty świadomie, unikniesz częstych zmian mebli w swoim domu. 
Podczas remontu mieszkania na tych rzeczach po prostu nie opłaca się oszczędzać. 

Wyremontuj dom raz, a porządnie!

 

PODPOWIADAMY: Na jakich produktach nie warto oszczędzać?

 

PODŁOGA

Nie wolno oszczędzać na stałych elementach wykończeniowych, takich jak drzwi, okna i podłoga. 

W przeciwieństwie do kanapy czy stołu nie wymienisz ich za rok czy dwa, więc w tym przypadku najbezpieczniej kierować się uniwersalnym designem,
sprawdzoną marką (tj.Pergo, Designflooring, Tarkett) i praktycznymi zaletami. 

Tylko dobrze wykonana podłoga może być inwestycją na długie lata. 

MEBLE

Właśnie trwałe i świetnie zrobione meble do salonu czy sypialni są kwintesencją świadomego wyboru. Dlaczego warto je wybierać? Przede wszystkim dlatego, że dobra jakość nie ma terminu przydatności. 

Meble takich firm jak Adriana Furniture, Nordic Line, Ton, Absynth czy Claudie Design - starzeją się z klasą. A co za tym idzie, jednorazowa inwestycja będzie procentować wygodą i designem przez długie lata.

KUCHNIA

Meble na wymiar do kuchni również należą do tych elementów, na których lepiej nie oszczędzać, gdyż ich późniejsza wymiana lub naprawa będzie kosztowna. 

Meble kuchenne muszą być solidne i niezawodne. Tylko wtedy będziesz z nich korzystać przez długie lata.

 

Jeśli chciałbyś stworzyć w swoim domu aranżację, która będzie oryginalna 

lub odkryć swój własny styl, skontaktuj się z nami.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel